Unverified

សូមអាជីវករលក់ដូរតាមដងផ្លូវជួយថែរក្សាបរិស្ថានផង

13:08 Jun 14 2017 ផ្លូវម៉ៅសេទុង

Description
ជារៀងរាល់ថ្ងៃនៅតាមចិញ្ចើមផ្លូវជាច្រើនត្រូវបានអាជីវករមួយចំនួនយកធ្វើជាទីតាំងលក់ដូរ បានធ្វើអោយបាត់បង់សណ្ដាប់ធ្នាប់ទីក្រុង បង្កការកកស្ទះចរាចរណ៍ ធ្វើអោយដងផ្លូវបាត់បង់សោភ័ណ្ឌភាពដោយសារកាកសំណល់ដែលសល់ពីការលក់ដូររបស់ពួកគាត់។ ដោយសារការមិនមានភាពទទួលខុសត្រូវលើការទុកដាក់សំរាមរបស់ខ្លួនឯងទើបធ្វើអោយទីក្រុងភ្នំពេញពោរពេញទៅដោយសំរាម។ ជាក់ស្ដែងតាមដងផ្លូវម៉ៅសេទុង(២៤៥) ម្ដុំផ្សារដើមគរជាដើម។
Credibility: UP DOWN 0